„ I Ty możesz pomóc zwierzętom!!!”

Powiększ obraz

Pod takim hasłem uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie włączyli się do akcji zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska „Azorek”. Działania obejmowały nie tylko konkretną pomoc materialną ale także zajęcia edukacyjne, których celem było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za życie swoich pupili. Zwierzęta to przecież nie są maskotki, które można wyrzucić kiedy się znudzą. Przykra jest świadomość, iż podopieczni schroniska często mieli już swoich właścicieli.

Akcja zbierania żywności obejmowała uczniów klas I –III oraz ich starszych kolegów i koleżanki z klas IV-VI. Zbierano żywność oraz zorganizowano sprzedaż ciasteczek, z której dochód przeznaczono na zakup karmy Zebrano: 180 kg suchej karmy, puszki duże i małe (24), saszetki (67), różnorodne łakocie dla zwierząt, smycze i zabawki.

Na szczególną pochwałę zasłużyły klasy: 4b, 3d, 5b, 1c, 2a, zerówka szkolna oraz członkowie „Szkolnego Koła Ekologicznego”. Dziękujemy wychowawcom klas za motywowanie do działań swoich wychowanków.

Warto zaznaczyć, iż jest to już druga akcja pomocy dla schroniska „Azorek” przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Suchym Lesie.

Koordynatorzy akcji:

Katarzyna Eichler, Adrianna Błoch – Drzewiecka