„Historia – nauczycielką życia”

„Historia  –  nauczycielką  życia”

To hasło przyświeca edukacji historycznej w Szkole Podstawowej w Suchym Lesie. Chcąc poznawać jego sens, uczniowie naszej szkoły realizują w ciągu roku różnorodne projekty np. „Nigdy więcej wojny” – spotkanie ze świadkami wydarzeń II wojny światowej, połączone z realizacją wywiadów czy zgłębienie trudnej i bolesnej karty historii „Żołnierzy Wyklętych”, którzy decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej doczekali się swojego państwowego święta.

Swoistą formą aktywności są konkursy historyczne, w których w tym roku szkolnym brała udział rekordowa liczba uczniów – 168.

Za historyczną ciekawość  przeszłości i historyczną pasję wyróżnieni zostali uczniowie  w trzech kategoriach konkursowych:

1. OXFORD   –  Aleksander Beik  kl. IVa   – Laureat I stopnia z wyróżnieniem.

–  Sebastian Nowotny kl. V b – Laureat I stopnia z wyróżnieniem

–  Sergiusz Skotnicki  – kl.V c – Laureat I stopnia z wyróżnieniem

–  Natalia Siuda kl. IV e – Laureat II stopnia z wyróżnieniem

–  Tymoteusz Chudy kl. IV d – Laureat II stopnia z wyróżnieniem

–  Maria Groszewska kl. V a – Laureat II stopnia z wyróżnieniem

–  Zofia Kolwicz kl. V c – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

– Jeremiasz Siepak kl. V c – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

–  Aleksandra Panek kl. Vd – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

–   Wiktoria Górka kl IV e – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

–  Piotr Kołpa l. IV d – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

–  Aleksandra Hozakowska  kl. IV d – Laureat III stopnia z wyróżnieniem

–  Rafał  Kołomecki kl. IV c – Laureat IV stopnia z wyróżnieniem

– Piotr Lehwark kl. V d – Laureat IV stopnia z wyróżnieniem

–  Karolina Cyrulik kl. VI b- Laureat IV stopnia z wyróżnieniem

–  Łukasz Szewczyk kl. V c

– Wojciech Ratajczak kl. V d

–  Julia  Biegańska kl. Vd

–  Jacek Balcer kl. IV c

–  Basia Kurek kl. IV c

–  Jakub Przychodzki IVc

–  Jan Szulta kl. IV d

–  Kamil Szews kl. IV c

2. KONKURS HISTORYCZNY  – „MISTRZ HISTORII”

Klasy IV

Lokata Imię i nazwisko Klasa
1 Aleksander Beik IV a
2 Tomasz Łuczak IV a
3 Kamil Szews IV c

Klasy V

Lokata Imię i nazwisko Klasa
1 Sebastian Nowotny V b
2 Zofia Kolwicz V c
2 Maria Groszewska V a
3 Jeremiasz Siepak V c

Klasy VI

Lokata Imię i nazwisko Klasa
1 Karolina Cyrulik VI b
2 Zofia Szlachtowska VI e
3 Norbert Grzeżłukowski VI d

3. KONKURS FOTOGRAFICZNY  „MIEJSCA, KTÓRE  WARTO ZOBACZYĆ I ZAPAMIĘTAĆ”

I     Miejsce  – Zofia   Maćkowska kl. IV b

II    Miejsce – Jędrzej Eichler kl. V b

III   Miejsce – Łukasz Szewczyk  kl. V c

Wyróżnienie – Jakub Mazur kl. IV d

Uczestnikom historycznych zmagań serdecznie dziękuję za  udział, wyróżnionym gratuluję, a wszystkim uczniom życzę historycznych wakacji.

Ewa Groszewska

nauczyciel historii