„Z kwiatami za pan brat”

Kolejny projekt edukacyjny  SP w Suchym Lesie

Od 2003 r. Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. w Poznaniu organizuje program edukacyjny dla uczniów, którego celem jest przybliżanie im kwiatów i roślin ozdobnych. Co roku kwalifikuje się 8 szkół.  Do odbywającej się w roku bieżącym X edycji tego projektu zakwalifikowała się nasza szkoła.          W programie uczestniczą klasy: 1c, 1d, 5a i 5d.

Program podzielony jest na cztery bloki: „Złote kwiaty jesieni”, „Magia zimowych kwiatów”, „Feeria barw wiosennych kwiatów” oraz „Kwiaty lata       w domu i ogrodzie”. Głównym celem każdego z nich jest zapoznanie dzieci         z gatunkami kwiatów w danej porze roku.

Pierwsze zajęcia, przeprowadzone przez p. Marię, opierały się na prezentacji multimedialnej. Zawierała ona m.in. informacje, w jaki sposób są sprowadzane kwiaty z różnych kontynentów, czym zajmuje się bukieciarz            i florysta oraz jaka jest różnica między kwiatem ozdobnym, a kwiatem                   i kwiatostanem. Była mowa o tym, że emocje najlepiej jest wyrazić kwiatami.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń obdarowany został kwiatkiem.

Anna Budna