Zawody na przestrzeni dziejów – wyniki konkursu

Wczoraj i dzisiaj odbyło się rozdanie nagród i dyplomów w ramach konkursu „ZAWODY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW” związany był z doradztwem zawodowym wprowadzonym w naszej szkole ze względu na reorganizację szkolnictwa, dotyczył on zawodów obecnych jak i tych dawnych. Celem konkursu było między innymi wywołanie w uczniach wyższych klas refleksji nad zmianami w strukturze zatrudnienia, potrzebami rynku pracy i własnymi umiejętnościami, które mogą być wykorzystane do znalezienia trafnego zawodu.
Tematyka konkursu podzielona była na kategorie:
A – charakterystyka dawnego zawodu kl. 4,
B – strój współczesnego zawodu kl. 5,6,
C – strój przyszłego zawodu kl. 7.
Grupa A miała za zadanie indywidualnego opracowania plakatu na temat wybranego zawodu, z podanych lub innych (pod kierunkiem wychowawcy). Grupa B i C projektowała przestrzenny strój z dowolnych materiałów, jeden na klasę (pod kierunkiem wychowawcy). Prace można oglądać na wystawce na parterze szkoły. Rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się na zakończeniu.
Do konkursu zgłosili się uczestnicy w kategoriach A i B, którzy zajęli miejsca od 1-3.
Plakaty na temat dawnych zawodów:
miejsce 1: SITARSTWO – klasa 4b,
miejsce 2: GARNCARZ, KOWAL – Maciej Jasiński z klasy 4c,
miejsce 3: GARNCARZ – Antonina Wierzbicka-Bodus z klasy 4c.
Stroje współczesnych zawodów:
miejsce 1: OGRODNIK/ARCHITEKT ZIELENI – Kinga Niewiadomska i Julia Bekas z klasy 6e
miejsce 2: ARTYSTA/MALARZ – Zuzia Marszałkiewicz, Oliwia Przybyła, Maja Witkowska, Dominika Chaniewicz, Mikołaj Drygas z klasy 6a
miejsce 3: CHEMIK – Natalia Maciejewska i Natalia Biernacka z klasy 5B
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratuluję, życzę udanych wakacji oraz mnóstwo kreatywnych pomysłów i energii do działania od września.

Joanna Kalemba

zawodowcy01