„A w naszym szkolnym Disneylandzie….:)”

W dniach 10 – 12 czerwca br. w naszej szkole odbył się festiwal będący zwieńczeniem projektu „szczęśliwy start”. Była to już druga edycja, w której zaplanowano szereg działań służących zapewnieniu przyszłym pierwszoklasistom łatwiejszego, mniej stresującego i bezpieczniejszego wejścia do nowego etapu w życiu w szkolnej rzeczywistości.

Festiwal to przede wszystkim zabawa, to pokazanie szkoły jako miejsca przyjaznego, w którym jest  fajnie, śmiesznie, miło. Dzięki naszym działaniom prowadzonym w zeszłym roku, dzieci biorące udział w naszym projekcie pierwszego września wchodziły do budynku szkolnego odważniej, pewniej, wszystko nie było im takie obce.

W tym roku po szkolnych korytarzach przedszkolaków oprowadzały  znane i lubiane postaci z „Kluby Myszki Miki”: Myszka Miki wraz z Minnie, Kaczor Donald wraz z Daisy, przesympatyczny piesek Pluto, wesoły Goofy, wraz z krówką Klarabellą.

Podobnie jak w zeszłym roku, zabawę poprowadzili nasi szóstoklasiści , którzy zorganizowali atrakcje i opiekowali się naszymi małymi gośćmi. Nasza młodzież po raz kolejny spisała się doskonale, wystawiając swoim działaniem najlepszą wizytówkę naszej szkole. Ich wkład, zaangażowanie i pracowitość, a także niemałe zdolności opiekuńcze spowodowały ze dzieci czuły się u nam bardzo swobodnie i radośnie. Ich uśmiech i entuzjazm przekonały nas o tym że stworzyliśmy im bajkową atmosferęJ

Przedstawiciele szkolnego projektu „Szczęśliwego startu”

Anna Kaźmierczak