Akcja charytatywna „Serce Dla Lwowa” 2017

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Poznaniu organizuje tradycyjnie już 33 Akcję Charytatywną „Serce dla Lwowa” na rzecz Polaków zamieszkałych w dawnych polskich województwach lwowskim i tarnopolskim. W tym roku kolejny raz do Akcji dołączyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie. Tym razem dary zbieraliśmy w markecie „Piotr i Paweł” w sucholeskiej galerii.
Zbiórka trwała w dniach 10 i 12 listopada. Udział w niej wzięli wolontariusze najstarszych klas naszej szkoły: Igor Sidoryk, Sebastian Marchlewski, Marcin Ratajczak, Marcin Sroczyński, Zosia Czarska-Jachimowicz, Dorota Dolata, Faustyna Kardasz, Liwia Kotus, Agata Mazur, Jan Olesik, Joanna Śron, Kacper Kalinowski, Franek Chojnacki, Zuzanna Bekas, Wiktoria Myślińska, Hugo Idziak-Matuszczak, Wiktoria Soroczyńska, Martyna Szczypiorska, Martyna Korytowska, Matylda Walczyszyn, Magdalena Przerwa, Olga Sobkowiak, Julia Kwiatkowska, Ewelina Grochalska, Paweł Olszewski, Łukasz Kajzer, Oliwier Skorupski.
Do koszyków zbieraliśmy artykuły spożywcze i higienicznie. Do puszek trafiały pieniądze.
Za wszystkie dary dziękujemy zarówno zbierającym wolontariuszom, jak i ofiarodawcom. Mieszkańcy naszej gminy kolejny raz okazali wielkie serca dla potrzebujących. Dziękujemy za tegoroczna akcję i zapraszamy do udziału w kolejnej.