Akcja „Zagrożenia z Internetu”

W dniach 20-22 marca b.r. przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzili dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie warsztaty na temat Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową. Prowadzący zajęcia opowiadali o bezpieczeństwie korzystania z Internetu i konieczności unikania zagrożeń występujących w sieci.

Uczniom zwrócono przede wszystkim uwagę na wirusy, włamania na konto, hejty, podszywanie się pod inne osoby czy sms-y premium. Mówiono     o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu, zabezpieczeniach, blokadach, bezpiecznych hasłach, ochronie danych, nieprzesyłaniu żadnych danych osobowych, nieodpowiadaniu osobom nieznanym, programach antywirusowych…

Podsumowaniem warsztatów było obejrzenie przez uczestników filmu, który przedstawiał zagrożenia przy korzystaniu z sieci.

Kampania edukacyjno-informacyjna Prezesa UKE skierowana jest do najmłodszych użytkowników telefonów i Internetu. Ma na celu wyrobienie nawyków odpowiedniego zachowania się najmłodszych. Profilaktyka poprzez edukację tych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń, winna być troską rodziców, opiekunów, wychowawców  i nauczycieli. Dzieci powinny dowiedzieć się, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak się przed nimi zabezpieczyć.

Anna Budna