Bal Ósemek – 100 dni do egzaminu

Piątkowy wieczór 4 stycznia 2019 roku z pewnością zapisze się w kronikach Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie. Po raz pierwszy w historii placówki odbył się Bal Ósemek – ósmoklasistów, którzy opuszczą mury podstawówki po dziewiętnastoletniej przerwie. Okazją do świętowania było 100 dni dzielących ich od poważnego wyzwania, jakim jest egzamin.
Uroczystość rozpoczęła się bardzo elegancko i z klasą – od dostojnego poloneza przygotowanego pod kierunkiem pani Agnieszki Jenek-Walewskiej. Pomysłodawczyni przedsięwzięcia – pani dyrektor Beata Radomska – nie kryła wzruszenia, witając wszystkich i oficjalnie otwierając „młodszą studniówkę”. Zwróciła uwagę, iż wraz pozostałymi nauczycielami miała przyjemność uczestniczyć i przeżywać kilkuletnie przeobrażanie się wychowanków we wspaniałe i różnorodne motyle, które niedługo przyjdzie nam pożegnać…
Kolejne kilka godzin wypełniło radosne, iście karnawałowe szaleństwo. Było wszystko: szykowne garnitury, wystrzałowe sukienki, mnóstwo tiulu i błyskotek, fantazyjne upięcia, dyskretne makijaże, poczęstunek oraz ogromny tort z cukierni „Jagódka”. A przede wszystkim cudowna zabawa młodych dam i prawdziwych przystojniaków z klas A, D, E oraz grona pedagogicznego w trochę innej odsłonie niż na co dzień.
O oprawę muzyczno-świetlną zadbał pan Waldek Mielcarski, trafiając w muzyczne gusta zarówno młodych, jak i starszych. Wystrój przygotowała częściowo pani Justyna Marciniak.
Bal przygotowali przede wszystkim rodzice naszych uczniów i im należą się największe podziękowania. Bez ogromu ich pracy – od planowania do wielogodzinnej realizacji – oraz współpracy nie udałaby się impreza z takim rozmachem. Zadbali o wystrój, posiłek oraz sprawowali opiekę nad bezpieczeństwem uczestników. Działania zaangażowanych mam i tatusiów koordynowała pani Małgorzata Idziak – „mózg” wydarzenia. Rodzice z Rady Rodziców pod przewodnictwem pani Anny Ohirko również wsparli inicjatywę, finansując fotobudkę, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Ten wieczór na długo zostanie w naszej pamięci. Tyle chwil przeżytych razem! Póki co został nam zegar odliczający czas do egzaminu…

Hanna Dziubińska-Krause
wychowawca klasy 8 e

bal-osemek-2019-01