Bezpieczne dziecko

Dziecko bezpieczne na drodze.

 

Okres wakacji i podróży już za nami, ale o bezpieczeństwie na drodze w trakcie podróży mówimy przez cały rok. Głośno na ten temat w mediach, prasie, ale również w szkołach, gdzie coraz częściej organizowane są akcje mające na celu szerzenie edukacji na ten temat.

Szkoła Podstawowa w Suchym Lesie uczestniczy również w tej akcji. W związku z powyższym 23 września odbyło się spotkanie dla klas zero i pierwszych na temat „Dziecko bezpieczne na drodze”. Celem akcji było promowanie i zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach oraz utrwalenie w uczniach zasad bycia bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. W celu bliższego przedstawienia problemu odbył się krótki seans filmowy, który opowiadał o konieczności używania pasów bezpieczeństwa oraz o zasadach używania fotelików samochodowych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia symulacji przedstawiającej dziecko w trakcie wypadku. Zadaniem filmu  było zadziałanie na wyobraźnię dzieci oraz dorosłych, gdyż również do nich skierowane było spotkanie.

Na zakończenie każdy uczestnik został obdarowany drobnym upominkiem
w postaci odblaskowego breloczka i książeczki informującej o poprawnym zachowaniu się na drodze oraz w samochodzie.

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Uczeń poznaje świat”. w klasach pierwszych będzie realizowany temat Bezpieczna ulica.

 

                                                                                              Anna Budna