,,BUDUJMY   CYWILIZACJĘ DOBRA, CYWILIZACJĘ  ŻYCIA, NIE  ŚMIERCI”

                      Te słowa Ireny Sendlerowej stały się mottem akcji charytatywnej, do udziału w której klasa IV b wraz z wychowawcą, zaprosiła całą społeczność szkolną. Celem tej akcji było wsparcie Hospicjum Dziecięcego w Poznaniu, w organizacji   Dnia Dziecka.

W dniach od 11- 13 maja, wolontariusze z klasy IV b kwestowali na terenie naszej szkoły. Symbolem Hospicjum Dziecięcego jest motyl – znak duszy, delikatności i wrażliwości, oznaczający zmianę, metamorfozę. Zaproszenie dotyczyło zakupu owych symbolicznych motyli, by w ten sposób zgromadzone fundusze mogły, choć na chwilę, przynieść radość cierpiącym Dzieciom.

Motyle mogły ozdobić klasę, pokój, ale na pewno stały się ozdobą Wszystkich, wspierających naszą akcję, będąc potwierdzeniem Waszych Wrażliwych Serc. Kwota 970 złotych, którą przekazaliśmy na konto Hospicjum Dziecięcego,  jest dowodem na to, iż społeczność Szkoły Podstawowej w Suchy Lesie jest gotowa dzielić się swoją wrażliwością.

Dziękujemy  Tym, którzy naszą  akcję wsparli, a jednocześnie budowali Dobro, które nie jest policzalne i przekładalne na żadną materię. Nasza wspólna Radość jest najpiękniejszą nagrodą, jaką zostaliśmy obdarowani.

Niech  w słowie  DZIĘKUJEMY  odczytają Państwo całą naszą wdzięczność za zaangażowanie i atmosferę życzliwości, która ,,dodawała skrzydeł”.

Kończąc słowami utworu  pt. ,,Sprawiedliwość ” pióra  ks. Jana Twardowskiego

… ,, nawet to czego nie mam komu dać

zawsze jest komuś potrzebne ”…

pozostajemy w nadziei  BUDOWANIA  CYWILIZACJI  DOBRA.

                                                                                                          Ewa Groszewska

                                                                                                  wraz z wychowankami z kl.IVB

podziekowanie

IMGP3576