Dzień dyni.

DZIEŃ DYNI

W dniach 27.10-31.10 wszyscy uczniowie w filii Szkoły Podstawowej  w Suchym Lesie brali udział w projekcie  DZIEŃ DYNI.

W ciągu całego tygodnia, pierwszoklasiści przeprowadzali doświadczenia, badali i odkrywali tajemnice dyni ;-)

Na początku tygodnia, uczniowie uczyli się słów oraz inscenizacji ruchowej do piosenki Wesoła Gimnastyka oraz zabawy ruchowej Rośnij Dynio. Kolejne dni tygodnia wzbogaciły naszych podopiecznych o wiedzę zdobytą podczas samodzielnych doświadczeń: Co znajduje się w środku dyni? Czy pestki pływają po wodzie? Co się stanie jak wsypiemy do miski sól?

Dzieci z dużym zaangażowaniem zdobiły dynie-gruszki i udekorowały nimi hol szkoły.

Podsumowanie całego projektu odbyło się w piątek na sali gimnastycznej.  Pierwsze klasy odśpiewały i zatańczyły piosenkę Wesoła Gimnastyka oraz Rośnij Dynio. Po takiej rozgrzewce wszyscy byli gotowi do udziału w „dyniowych zawodach sportowych”. Uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak: sztafeta z dynią, przeskoki przez dynię, bieg slalomem między dyniami, bieg z dynią na łyżeczce. Punkty zostały przyznawane klasie, w której wszyscy uczniowie wykonali zadanie. Ponieważ uczniowie z chęcią brali udział w konkurencjach, remis pomiędzy klasami był jednogłośny.

Po zawodach sportowych, klasy rozeszły się do swoich sal, w których czekał „dyniowy” poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uśmiechnięte i zadowolone buzie pierwszoklasistów pozwalają nam wierzyć, że projekt zakończył się sukcesem i dają chęci do pracy nad kolejnym .

Dziękujemy również za pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców.

 

                                                              Justyna Szkudlarska