Dzień Patrona 2017

W środę 12 kwietnia w naszej szkole – najstarszej w gminie Suchy Las – odbyły się Imieniny Patrona.

W środę nie było tradycyjnych lekcji, ale w programie organizatorzy (p. M. Łuczak i D. Anders) przewidzieli wiele atrakcji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o życiu i twórczości naszego Patrona, a także etiudę filmową na temat ważnych miejsc w gminie związanych z postacią Wojciecha Bogusławskiego. Krótki film zakończono sondą przeprowadzoną wśród mieszkańców Suchego Lasu.

Wszyscy doskonale wiedzą, że Wojciech Bogusławski uznawany jest za ojca teatru polskiego, dlatego też oczywistym było, aby ten dzień uświetnić spektaklem. Młodzi aktorzy z klas 6b, 6d, 6e i 4e przygotowali przedstawienie zatytułowane „Słaba płeć” (reż. D. Anders) oparte na tekstach Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Andrzeja Poniedzielskiego i innych. Widzowie bawili się doskonale, o czym świadczyły gromkie brawa.

To jednak nie był koniec atrakcji. Uczniowie klas 4-6 wzięli tego dnia udział w turnieju sportowym zorganizowanym przez nauczycieli WF-u, konkursie na wiosenne przebranie, a także – podczas zajęć z wychowawcami – wykonywali plakaty z informacjami o Patronie.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości organizatorzy zadbali o to, by zgodnie z oświeceniową zasadą „bawić, uczyć” uczcić imieniny Patrona.
Dorota Anders