Dzień Patrona w klasach 1-3

12 kwietnia 2017 roku był dla Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie dniem szczególnym. Obchodziliśmy 260 rocznicę urodzin Wojciecha Bogusławskiego- patrona Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie.

To wspaniałe wydarzenie, ponieważ dotyczyło WIELKIEGO CZŁOWIEKA- Ojca Teatru Polskiego.

Nie sposób poznać Jego wszystkich zasług w jeden dzień, dlatego w klasach I-III zajmowaliśmy się tematem Patrona przez trzy dni, realizując ciekawy i pouczający projekt.

Dzieci poznawały sylwetkę W. Bogusławskiego: z książek, filmów, Internetu, zdjęć oraz prezentacji. Wykorzystane były różne techniki multimedialne, aby zainteresować uczniów. Efektem naszej pracy są piękne gazetki i albumy, które dzieci stworzyły o Patronie.

Drugim ważnym punktem projektu było wprowadzenie uczniów w magiczny świat teatru, tak bliskiego W. Bogusławskiemu. Poznawaliśmy więc słownictwo związane z teatrem, oglądaliśmy fragmenty przedstawień teatralnych i robiliśmy piękne kukiełki przedstawiające postaci z bajek. Ukoronowaniem obchodów Dnia Patrona był występ zespołu teatralnego Kulturka z przedstawieniem pt.:”Szelmostwa Lisa Witalisa”, który uczniowie obejrzeli z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej,że spektakl łączył się z tematyką konkursów literackich zorganizowanych przez p.Magdalenę Wilczyńką i p.Justynę Szkudlarską :”Znamy twórczość J.Brzechwy i J.Tuwima”. Była więc okazją, żeby dzieci, które brały udział w tych konkursach, zostały uhonorowane nagrodami książkowymi i dyplomami na deskach prawdziwej sceny.

Obchody urodzin Wojciecha Bogusławskiego były pouczające i ciekawe dla uczniów, rodziców oraz grona nauczycielskiego i mamy nadzieję, że zostawiły w naszych wspomnieniach trwały ślad.

Organizatorki obchodów Dnia Patrona:

Julia Karolczak
Magdalena Wilczyńska
Justyna Szkudlarska
Weronika Rożek