Dzień Patrona w klasach 1-3

23 kwietnia to dzień , w którym nasza szkoła obchodzi bardzo ważne święto – Dzień Patrona, którym jest Wojciech Bogusławski. Wszystkie klasy na każdym poziomie miały do zrealizowania pewne zadania, których celem było zdobycie oraz poszerzenie wiedzy na temat swojego Patrona. Tym razem musieli troszkę popracować.

Odpowiedzialne za realizację tego dnia na poziome klas 1-3 były: p. Joanna Szatan, p. Marta Myszkowska, p. Karina Filipiak oraz p. Izabela Warkocz.

Dzieci miały za zadanie rozszyfrować kilka bardzo ważnych informacji z życia Wojciecha Bogusławskiego, które zawarte były na przygotowanych przez Nauczycieli prezentacjach. Należało użyć wiedzy zarówno matematycznej, polonistycznej , plastycznej oraz aktorskiej aby rozwiązać wszystkie zadania. Taka praca ma na celu naukę poprzez doświadczenia, zabawę i współpracę w grupie.

Dzieci musiały wykonać różne zadania matematyczne aby dowiedzieć np. kiedy urodził się Wojciech Bogusławski. Talent aktorski przydał się podczas zabawy w kalambury, gdzie dzieci musiały coś pokazać, powiedzieć lub narysować . W taki sposób dowiedziały się kim był Wojciech Bogusławski. Takie oraz inne zabawy czekały w przeddzień Imienin Patrona na uczniów.

Bardzo ważna jest nauka – ale kto powiedział , że nie można jej połączyć z dobrą zabawą. Dzięki temu uczniowie na pewno zapamiętają najważniejsze informacje o swoim Patronie szkoły.

Joanna Szatan