Dzień Patrona w klasach 4-6

23 kwietnia to dzień, w którym przypadają imieniny Wojciecha. Tego dnia w Szkole Podstawowej imienia Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie obchodzimy święto – Imieniny Patrona.

Uczniowie klas IV-VI realizowali w tym roku projekt pod tytułem: „Życie i twórczość Wojciecha Bogusławskiego”. Zadania obejmowały wiedzę historyczną, polonistyczną oraz umiejętności plastyczne. Klasy czwarte przygotowały afisze teatralne, klasy piąte wykonały maski teatralne dowolną techniką plastyczną. Uczniowie klas szóstych mieli za zadanie przygotować prezentacje multimedialne dotyczące tematyki projektu. Wszyscy uczniowie klas IV – VI mogli wziąć udział w konkursie o życiu i twórczości patrona naszej szkoły. Przygotowania trwały prawie dwa tygodnie.

25 kwietnia na uroczystym apelu przygotowanym przez klasę Va nastąpiło podsumowanie tegorocznych działań. Wśród dekoracji złożonych z przygotowanych przez uczniów afiszy i masek teatralnych oraz prezentacji multimedialnych jeszcze raz przypomnieliśmy sobie, kim był i co ważnego zrobił dla naszej ojczyzny Wojciech Bogusławski. Była to również powtórka przed konkursem, w którym wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Pytania dotyczyły zarówno życia i twórczości patrona , jak i czasów, w których ojciec teatru polskiego żył i tworzył.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w prace nad projektem i zapraszamy na kolejne imieniny, które odbędą się już za rok.

Organizatorki projektu