Dzień Sportu 2017

Obchodzony 3 czerwca br. Dzień Sportu rozpoczął się występem tanecznym grupy dziewcząt z naszej szkoły pod kierunkiem Aleksandry Borkowskiej, zwyciężczyni programu telewizyjnego „You Can Dance”, na co dzień prowadzącej Szkołę Tańca „Dance On”. Uczniów i rodziców przywitali Dyrektor Szkoły Beata Radomska oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Suchy Las Michał Dziedzic. Po raz pierwszy Zarząd Osiedla Suchy Las objął patronat nad wydarzeniami tego szczególnego dnia. Natomiast po raz kolejny w zorganizowanie Dnia Sportu zaangażowali się rodzice.

Uczniowie brali udział w rywalizacji sportowej zarówno w szkole przy ulicy Szkolnej (klasy starsze), jak i w filii przy ulicy Konwaliowej (klasy kształcenia zintegrowanego). Na boisku przy budynku głównym szkoły sprawdzano umiejętności sportowe w biegach krótkich i długich oraz rzucie piłeczką palantową.

Niewątpliwą atrakcją był turniej w „dwa ognie” między rodzicami a uczniami. Równie atrakcyjny okazał się mecz siatkówki pomiędzy ojcami i nauczycielami.

W drugiej części imprezy rozpoczęto realizację projektu zagospodarowania terenu przed budynkiem przy ul. Szkolnej 15, gdzie w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas siódmych, będą spędzać przerwy oraz czas przed zajęciami. Beata Radomska i Michał Dziedzic zainicjowali sadzenie drzewek i krzewów w pobliżu szkoły, gdzie wcześniej, w czasie wolnym po lekcjach, chłopcy z klasy 6d: Grzegorz Hoffmann, Jan Marciniak, Franek Miszczak, Gracjan Przybylski, Piotr Śrama pod kierunkiem Tomasza Jenka przygotowali teren. Michał Dziedzic zapewnił naszych obecnych szóstoklasistów, że Zarząd Osiedla Suchy Las zakupi dla nich ławeczki. Następnie, na boisku szkolnym odbył się pokaz capoeiry. To brazylijska sztuka walki, połączona z tańcem i akrobatyką, którą nasi uczniowie ćwiczą pod okiem trenera Patryka Kusińskiego na terenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie.

W hali sportowej zostały wręczone zwycięzcom pamiątkowe medale, a wszystkim uczniom – kupony na lody ufundowane przez Zarząd Osiedla Suchy Las.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rodzice, uczniowie i nauczyciele znowu wspólnie spędzą Dzień Sportu, a rywalizacja będzie równie fascynująca i pełna emocji, tak jak w tym roku.

Za pomoc w organizacji Dnia Sportu dziękujemy pani Wiesławie Prycińskiej, Leszkowi Krasnosielskiemu, Monice Koralewskiej, Annie Świderskiej i Magdalenie Soińskiej ze Stowarzyszenia „Sport na plus” oraz Michałowi Dziedzicowi.

Anna Budna