EuroWeek 2019

W styczniu bieżącego roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły już drugi raz wzięli udział w warsztatach języka angielskiego ‘Euroweek’. Zajęcia odbyły się w dniach 27-31 stycznia 2019r. w miejscowości Długopole Zdrój w ośrodku ‘Aleksander’. Na zajęcia pojechało 51 uczniów, a opiekę z ramienia szkoły zapewnili uczniom nasi nauczyciele: p. Agnieszka Jenek, p. Alina Rosińska, p. Urszula Macioszek i p. Maciej Matasek.
Już pierwszego dnia po kolacji uczniowie zapoznali się z wolontariuszami, którzy mieli prowadzić zajęcia w kolejnych dniach. Dla uczniów, którzy brali udział w ‘Euroweek’u’ po raz pierwszy dużym oraz miłym zaskoczeniem było spotkanie z przedstawicielami egzotycznych i odległych krajów, takich jak Meksyk, Kolumbia, Chile, Filipiny, Wietnam i Pakistan. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się tanecznie i na wesoło, co wprowadziło uczniów w doskonały nastrój i stanowiło obietnicę dobrej zabawy. Wolontariusze posługiwali się wyłącznie językiem angielskim, dzięki czemu uczniowie od rozpoczęcia zajęć do ich samego końca musieli zachować koncentrację i skupienie, aby móc poprawnie wykonywać polecenia i zadania na warsztatach. Kolejne dni upływały pod hasłem nauki oraz dobrej zabawy, podczas której wolontariusze dbali o dobry humor, ale także o skupienie i zainteresowanie uczniów.
Zajęcia zaczynały się o godzinie 9.30, a po kolejnych sesjach następowały przerwy od 15 do 30 minut i tak aż do wieczora do godziny 20.00. Zajęcia miały bardzo urozmaicony charakter, od projektów językowych, przez wykłady krajoznawcze i kulturowe po prezentacje oraz występy i pokazy rozmaitych umiejętności. Zaangażowanie uczniów w zajęcia oraz nieschodzące z twarzy uśmiechy świadczyły od tym, że efektywna nauka i dobra zabawa trwały na ‘Euroweek’u’ od początku do samego końca. Razem z naszą grupą w zajęciach uczestniczyli także uczniowie szkół podstawowych z Oleśnicy oraz Konstantynowa Łódzkiego. Pomimo początkowego dystansu już w drugim dniu wspólnych zajęć młodzież zaczęła się integrować. Kulminacja integracji nastąpiła w ostatnim dniu zajęć, kiedy po pożegnaniu z wolontariuszami oraz zakończonej wspólnej dyskotece, młodzież przeniosła zabawę na korytarz ośrodka, gdzie przy akceptacji i pod nadzorem opiekunów bawiła się jeszcze przez około godzinę. Sympatycznym pożegnaniom nie było końca. Każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

20190129_103454