Imieniny Patrona

Uczniowie uczcili twórcę polskiej sceny narodowej

W kwietniu, jak co roku, uczniowie naszej szkoły realizowali projekt związany ze Świętem Patrona, Wojciecha Bogusławskiego. Projekt rozpoczęto od spotkań w klasach IV-VI, w trakcie których uczniowie  poprzez multimedialną prezentację zapoznawali się z biografią Ojca Teatru Polskiego. Odwiedzili również Salę Patrona, gdzie obejrzeli wystawione eksponaty.

20 kwietnia, w ramach uroczystości Imienin Patrona, dzieci miały okazję poczuć się twórcami teatralnymi: aktorami, reżyserami i  scenografami. Uczniowie klas czwartych na arkuszach brystolu przygotowali dekoracje do kukiełkowych inscenizacji mitów i legend. W role aktorów wcielili się piąto- i szóstoklasiści, którzy za pomocą kukiełek odegrali sceny z mitów „Sąd Parysa”, „Puszka Pandory”, „Prometeusz” oraz „Atena i Arachne”, a także legend „Stopka królowej Jadwigi”, „Wiano świętej Kingi” oraz „Piast”.

Klasy I-III zostały zaproszone na przedstawienie pt. „W zamku króla” Teatru Lalek „Wszędobylski”. Spektakl dofinansowała Rada Rodziców. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci z klas pierwszych i drugich przygotowały kukiełki króla i królowej, natomiast uczniowie klas trzecich pracowali nad przygotowaniem plakatu nawiązującego do obejrzanej inscenizacji. Dzieci z klas drugich i trzecich, podobnie jak ich starsi koledzy, również miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą Patrona.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Beaty Radomskiej wystąpił również chór  gospel, w którym śpiewają dwie uczennice naszej szkoły.

Wszystkim, a szczególnie Radzie Rodziców, dziękujemy za włączenie się  w tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły.

A. Budna, H. Dziubińska