IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ W MUROWANEJ GOŚLINIE

Dnia 13. listopada br. sześcioosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej z Suchego Lasu wzięła udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Murowanej Goślinie.

Wśród reprezentantek naszej szkoły były uczennice klasy Vc: Amelia Borowska, Karolina Cholewa, Marianna Gulczyńska, Ola Wojciechowska  oraz klas szóstych: Kamila Plank (VIc)  i Zuzanna Pietz (VId). Na poziomie klas IV – VI w konkursie wystąpiło 19 wokalistów ze szkół z Murowanej Gośliny, Białężyna, Bolechowa, Biedruska i Suchego Lasu.

Prócz znanych tytułów, takich jak „Piechota”, „Marsz Polonia”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” podczas prezentacji muzycznych zabrzmiały też całkiem nowe piosenki, w ciekawych, współczesnych aranżacjach. Nasze uczennice zaśpiewały trzy utwory, które przygotowały pod opieką nauczyciela muzyki: „Biały krzyż” z repertuaru „Czerwonych gitar”, „Modlitwa o wschodzie słońca” – piosenka, którą zapamiętaliśmy z wykonań Jacka Kaczmarskiego oraz „Marsz Sybiraków” – wymowny utwór poświęcony pamięci polskich zesłańców  na Syberii i w Kazachstanie, który stał się hymnem Związku Sybiraków.             Właśnie na tę ostatnią piosenkę w wykonaniu Amelii Borowskiej i towarzyszącego jej chórku zwróciła uwagę komisja konkursowa, przyznając naszym młodym artystkom III miejsce. Cieszymy się z tego sukcesu, a dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Lasecka