IV Przegląd Piosenki Świątecznej

Powiększ obraz

W czwartek 22 grudnia odbył się czwarty już „ Przegląd Piosenki Świątecznej” . W tegorocznej edycji uczniowie wszystkich klas mieli zaprezentować utwór o tematyce świąteczno – zimowej lub pastorałkę.

Inicjatorami oraz organizatorami konkursu byli zespół kreatywny (w składzie nauczyciel muzyki, nauczyciel plastyki, pedagog szkolny) oraz zespół opiekuńczo wychowawczy (wychowawcy świetlicy szkolnej).

W repertuarze znalazły się zarówno piosenki polskie jak i utwory anglojęzyczne. Poszczególne klasy zaprezentowały ciekawe stroje, układy choreograficzne oraz wykorzystały przygotowane w tym celu rekwizyty.

Pośród klas z poziomu 4-6 uwagę organizatorów i innych uczestników przeglądu przykuł szczególnie występ klasy VI d, która w bardzo oryginalny sposób wykonała znany świąteczny utwór „Jingle Bells”.

Klasy nauczania zintegrowanego, jak również szkolna „zerówka”, dzięki swym żywiołowym i przećwiczonym wykonaniom, jak również za sprawą pięknych strojów i układów tanecznych, wprowadziły widzów w iście świąteczna atmosferę.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom przeglądu, jak również ich wychowawcom, za pracę włożoną w przygotowanie prezentowanych utworów.

Justyna Marciniak