Klasa 3C z wizytą w radiu

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Radia klasa 3C wybrała się w odwiedziny do najstarszego w Wielkopolsce i trzeciego w Polsce radia, które swoją siedzibę ma w Poznaniu.
Z małym opóźnieniem, ale w końcu dotarliśmy na miejsce, gdzie przez półtorej godziny zwiedzaliśmy, oglądaliśmy, słuchaliśmy. Zobaczyliśmy, jak kiedyś montowało się dźwięk, jak teraz się to robi, jak wygląda profesjonalne studio nagraniowe, a także inne pomieszczenia, w których pracują radiowcy. Mieliśmy nawet okazję być w studio podczas realizowania programu na żywo! Musieliśmy być wtedy naprawdę cicho, aby nie było słychać nas na antenie! Zadanie nie należało do łatwych, bo raczej jesteśmy gadułami, ale udało się :)
Na sam koniec zeszliśmy do studia, aby nagrać audycję prosto z ptasiego gaju. Już wcześniej przygotowaliśmy się do recytacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie Radio”, ale stając przed profesjonalnym mikrofonem okazało się, że robi się trochę nerwowo. Jednak pan Jacek, który nas po radiu oprowadzał zadbał o to, aby rozgrzać nasze aparaty mowy i dodać nam otuchy.
Wycieczka była dla nas bardzo ciekawa i pełna pozytywnych emocji!
Natalia Syta

20180411_104558(1)