Klasa III F na wycieczce

Dnia 19.04.2018 r klasa III F razem z wychowawczynią wybrała się autokarem na wycieczkę klasową. Bardzo lubimy spotkania z przyrodą. Wspólnie odwiedziliśmy już m.in. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie oraz Łysy Młyn w okolicy Biedruska.
Tym razem pojechaliśmy do Jezior zwiedzać Wielkopolski Park Narodowy.
Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy zaproszeni do sali multimedialnej na prezentację.
Podczas niej dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy np. ile mamy parków narodowych w Polsce oraz jakie gatunki roślin i zwierząt znajdują się w Wielkopolskim Parku Narodowym.
Po prezentacji poszliśmy całą klasą na jedną z pięciu ścieżek dydaktycznych, które znajdują się w tutejszym parku. Podczas spaceru pani przewodnik pokazała nam ruiny zameczku na Wyspie Zamkowej na Jeziorze Góreckim. Zbudowanego w 1827 roku przez Tytusa Działyńskiego dla swojej siostry Klaudyny Potockiej. Zajęcia na ścieżce dydaktycznej pozwoliły nam poprzez ciekawe gry i zabawy poznać świat roślin i zwierząt. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, szukaliśmy gniazd, poznaliśmy roślinność parku.
Kolejną atrakcją, która na nas czekała było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Dostaliśmy od pani przewodnik karty pracy z wieloma zadaniami. Musieliśmy sami odszukać w gablotach nazwy roślin oraz dopasować budki lęgowe do ptaków, które w nich mieszkają. Kolejnym zadaniem było odszukanie gniazd ptaków i mając tylko nazwy ptaków znaleźć jaja, które składają. Z bogatej kolekcji owadów i motyli musieliśmy poszukać motyla o nazwie CYTRYNKA i na karcie pracy pokolorować go na taki sam kolor. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, że sami przez chwilę możemy być przyrodnikami i odkrywcami.
Na zakończenie wycieczki zostaliśmy zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Każde z nas z zapałem malowało lub rysowało ciekawe obrazki związane z przyrodą. Z niecierpliwością będziemy czekali na rozstrzygnięcie konkursu.
W tym momencie nasza wycieczka dobiegła końca. Z całą klasą udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do szkoły.
Wycieczka była bardzo ciekawa i na długo ją zapamiętamy.
Polecamy ją innym klasom i szkołom.

Natalia Gimzicka
Kamila Szymańska
uczennice Szkoły Podstawowej nr 1, Suchy Las, ul. Konwaliowa, klasa III F