„Klubowe Andrzejki”

Spotkanie członków i sympatyków klubu „Neuronki” z okazji Andrzejek.

Klub rozpoczął działalność 5 września, nazwę wybrali uczniowie klas 7 i 8. Członkowie klubu zajmują się chemią, fotografią, turystyką i tym „co w duszy gra”. W ciągu 3 miesięcy poza zajęciami chemicznymi zwiedziliśmy cały trakt królewsko-cesarski w Poznaniu. Zobaczyliśmy różne ciekawe miejsca np. Bramę Poznania, makietę średniowiecznego Poznania, najstarszy budynek UAM, cmentarz na wzgórzu Św. Wojciecha, taras galerii MM, Betlejem na Placu Wolności z największą karuzelą, a nawet Urząd Marszałkowski.

Czwartkowe spotkanie poświęcono integracji i zabawie. Zaraz po lekcjach uczniowie rozpoczęli przygotowania do imprezy: pojawiły się dekoracje, świece, serwetki, lampki, pierniki, napoje. W bardzo krótkim czasie sterylna sala chemiczna zamieniła się w przytulne miejsce.

Po oficjalnym otwarciu, uczestników zaskoczyła miła niespodzianka, dostarczono pizzę. Św. Andrzejem został tata jednej z uczestniczek Martyny z kl.8e. Również z pewnym opóźnieniem dotarła gorąca szarlotka prosto z pieca wykonana przez Malwinę z kl. 8e. Spotkaniu towarzyszyły ciekawe rozmowy, wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na wróżby. Emocje widoczne były przez cały czas, przy wróżbach z wosku, kiedy to odczytano kształt krzyża i lamy jak również przy wyborze imienia przyszłej sympatii. Ponieważ w zabawie uczestniczyli chłopcy, także dla nich wybór imienia sympatii okazał się ekscytujący. Uczestnicy swoją energię mogli spożytkować rzucając magnetycznymi rzutkami do celu. Wiele wrażeń dostarczyła wróżba z kostkami, choć w niektórych przypadkach kostki wyraźnie nie słuchały rzucających. Wróżby z użyciem owoców, butelki, butów wskazywało najbliższą przyszłość uczestników zabawy. Spotkaniu towarzyszyła ulubiona muzyka tym razem opiekuna klubu. A na zakończenie imprezy każdy uczestnik wrzucił 1 grosz do wody życząc sobie kolejnego spotkania, tym razem w karnawałowo – walentynkowym klimacie.

Beata Radomska