KONCERT CHARYTATYWNY W OŚRODKU KULTURY

W piątkowe popołudnie, 20. marca br. w sucholeskim Ośrodku Kultury odbył się koncert z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej z Suchego Lasu. Pomysłodawcami i organizatorami koncertu byli uczniowie z kl. V c wraz z wychowawcą. Cel koncertu był dwojaki: pokazanie talentów, zainteresowań i pasji muzycznych naszych uczniów, zbiórka środków finansowych na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem – sala widowiskowa wypełniła się w całości. Dzieci zaprezentowały swoje możliwości wokalne, umiejętności w grze na różnych instrumentach (fortepian, akordeon, flet, flażolety) oraz talenty taneczne. Koncert rozpoczęła szkolna grupa taneczna przygotowaną przez p. A. Bebę – Walewską, ale okazję do zaprezentowania tanecznych umiejętności miały też zespoły utworzone spontanicznie przez uczennice naszej szkoły, dla których taniec jest hobby. Podczas koncertu zabrzmiały piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu „Andante” pod kierunkiem p. Małgorzaty Laseckiej oraz prezentacje solowe. Przeważały piosenki z repertuaru współczesnej muzyki rozrywkowej, np. utwory idolek młodego pokolenia – Birdy, S. Grzeszczak, N. Szroeder a także niegasnące szlagiery, wiecznie żywe przeboje, które brzmią w uszach ludzi z różnych pokoleń: „We are the world”, „Hallelujah”, „Tolerancja”, „Ktoś mnie pokochał” itp. Duże miejsce w repertuarze koncertu zajęła muzyka filmowa: usłyszeliśmy „In dreams” z Władcy pierścieni w transkrypcji fortepianowej, „My heart will go on” z Titanica” oraz „Taniec Eleny”z filmu „Bandyta” w aranżacji na zespół flażoletowy, piosenkę „Son of man” z Tarzana, „La Noyee”, czyli fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Amelia” w świetnym wykonaniu akordeonowym. Nie zabrakło też bardziej klasycznego repertuaru – „Wariacje fortepianowe” D. Kabalewskiego czy transkrypcja fortepianowa „Marsza triumfalnego” z „Aidy” G. Verdiego.

W przerwie koncertu prowadzona była sprzedaż pysznych domowych ciast i deserów, z której dochód zasilił nasz charytatywny cel. W tej części akcji bardzo pomocni okazali się rodzice, którzy wraz z nauczycielem matematyki – p. M. Łuczak – pomagali uczniom w sprzedaży i pilnowali, by akcja przebiegała bez zakłóceń. Uczniowie – wolontariusze zbierali do puszek datki. W sumie została zgromadzona kwota przekraczająca 1750 zł.

Przy całej różnorodności repertuarowej, stylistycznej, obsadowej wykonawców połączyła radość muzykowania, chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi a także wspólny cel – pomoc tym, którzy tego potrzebują. Po raz kolejny nasza młodzież pokazała, że ma w sobie bardzo duży potencjał. Młodym artystom serdecznie gratulujemy! Życzymy, by ich muzyczne pasje mogły się twórczo rozwijać i by nadal przynosiły tak wiele radości, jak dotychczas, zarówno im samym, jak i odbiorcom. Pozostałym uczniom, rodzicom i opiekunom zaangażowanym w akcję dziękujemy za wrażliwość na potrzeby innych i za przekonanie, że pomagać zawsze warto.

 

Małgorzata Lasecka