KONKURS MATEMATYCZNY

Powiększ obraz

              Piątek 15 kwietnia był ważnym dniem dla uczniów klas V i VI lubiących rozwiązywać nietypowe zadania matematyczne oraz ich nauczycieli. Tego dnia odbył się finał XI Międzygminnego Konkursu Matematycznego  organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Lesie przy wsparciu finansowym Powiatu Poznańskiego .

            Po raz kolejny  Starosta Poznański Jan Grabkowski objął honorowym patronatem konkurs.

            Tak samo jak w poprzednich latach tegoroczne zmagania przebiegały w dwóch etapach . Pierwszy etap odbył się 18 lutego 2011 roku w macierzystych szkołach i brało w nim udział 104 uczniów z  Murowanej Gośliny, Chludowa, Biedruska i Suchego Lasu. Do finału zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów.

             Po godzinnym rozwiązywaniu zadań uczniowie zwiedzili szkolne muzeum. Następnie odbyło się spotkanie, na którym zostali przedstawieni i nagrodzeni najlepsi matematycy klas V i VI szkół podstawowych biorących udział w XI edycji konkursu.

             Honorowym gościem na naszej uroczystości była pani Małgorzata Roszak ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu, która wszystkim finalistom wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Powiat Poznański.

              Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Jakub Raczyński ze Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie. II miejsce uzyskał Bartosz Meller ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie i Jakub Pietrzak z Suchego Lasu. III miejsce przypadło Robertowi Szymkowiakowi z Murowanej Gośliny.

                 Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dużej wiedzy matematycznej i umiejętności wykorzystania jej przy rozwiązywaniu nietypowych zadań.

               Dziękuję nauczycielom matematyki za rozwijanie zainteresowań matematycznych,

a także za przeprowadzenie pierwszego etapu konkursu oraz za udział w finale.

               Słowa podziękowania kieruję również do władz Powiatu Poznańskiego za sfinansowanie nagród książkowych .

Teresa Błażak