Konkurs „Wiosną śpiewamy dla mamy” – podsumowanie

Za oknem aura iście marcowa, a my przez chwilę poczuliśmy powiew wiosennego ciepła – dzięki dzieciom uczestniczącym w szkolnym konkursie muzycznym, skierowanym do uczniów klas 1 – 3.

Konkurs został zorganizowany przez panie: Urszulę Macioszek, Katarzynę Stachulę oraz Małgorzatę Lasecką i odbył się 9.05. na scenie sali widowiskowej CKiBP w Suchym Lesie. W muzyczną rywalizację włączyło się 22 uczniów z klas 2 i 3. Zgodnie z tematyką konkursu, dzieci śpiewały piosenki o mamie oraz o wiośnie. Wśród wykonań znalazły się bardzo ciekawe prezentacje, w których tekst był nie tylko zaśpiewany, ale ZINTERPETOWANY. Młodzi artyści wzbogacili swoje wykonania ruchem i gestem scenicznym, aktorskim szeptem i fragmentami recytowanymi. Nie zabrakło też pomysłowych – stosownych do śpiewanej treści – strojów , które stanowiły artystyczne dopełnienie całości. Przeważały piosenki z podkładami instrumentalnymi, ale kilkoro dzieci odważyło się zaśpiewać a’cappella, co w tak młodym wieku nie jest proste.

Po konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tulipany.

Dzieci wyróżnione wkrótce otrzymają także nagrody – niespodzianki. Zostaną one rozdane przed zakończeniem roku szkolnego, podczas uroczystego rozdania nagród za szczególne osiągnięcia.

Komisja konkursowa przyznała 4 wyróżnienia. Otrzymali je:

Oskar Forycki z klasy 3h, za wykonanie a’cappella piosenki „Rap dla mamy”,

Ula Nadolna z kl. 3g, za rockową interpretację utworu „Co się stało z moją mamą?”,

Gabrysia Zielińska z klasy 3i, za aktorskie wykonanie piosenki „Moja mama jest artystką”,

duet: Laura Floris i Nadia Marchlewska z klasy 2i, za ciekawy muzyczny dialog w piosence „A ja wolę moją mamę”.

Trzecia nagroda (przyznana ex equo), powędrowała do Tatiany Klupś oraz Klaudii Dropik – uczennic klas 2g i 2b.

Jeszcze jednym chłopcem nagrodzonym w konkursie został Wojtek Łacki z klasy 2g, który za wykonanie piosenki „Wiosna w ogródku” uplasował się na miejscu II.

Z dużym wdziękiem, smakiem i subtelnością przywitała wiosnę Marysia Ostoja-Zagórska – uczennica klasy 2h. To właśnie jej interpretacja piosenki „Witaj wiosno” okazała się zwycięska.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu – za pracę włożoną w przygotowania i jej efekty. Gratulujemy także rodzicom, dziękując za to, że aktywnie wspierają swoje pociechy w rozwijaniu ich muzycznych pasji. :)

Małgorzata Lasecka