„Let’s sing” – refleksje po konkursie

Powiększ obraz

Rihanna, Smith, Bieber, Lenka, Cyrus – to tylko niektóre nazwiska gwiazd świata muzycznego, których piosenki zabrzmiały w piątek 12.05.br. na scenie CKiBP w Suchym Lesie, podczas szkolnego konkursu wokalnego „Let’s sing”, skierowanego do uczniów z klas 4 – 6. Konkurs zorganizowali: p. Beata Sieciechowicz – Roszkiewicz, p. Wioletta Maziarz (nauczycielki j. angielskiego) oraz M. Lasecka (nauczyciel muzyki).

Konkurs to rodzaj wewnętrznych eliminacji, które miały wskazać kandydatów – reprezentantów naszej szkoły – do międzygminnego konkursu piosenki obcojęzycznej (angielskiej i niemieckiej) „Sing mit mir”, jaki ma się odbyć w Zespole Szkół w Chludowie, dnia 25.05.br.

Nie jest łatwo śpiewać w obcym języku, idąc w zgodzie z jego melodyką i intonacją, z inną – niż w zapisie – wymową, gdy trzeba przebrnąć przez tekst naszpikowany skrótami i gramatycznymi „udziwnieniami”, jakie w języku pisanym są niedozwolone, a w śpiewie stają się normą. Nasi młodzi artyści poradzili sobie z tymi trudnościami z różnym skutkiem. Doceniamy jednak odwagę i wysiłek każdego z nich, bo też każdy z nich włożył niemało trudu, żeby stanąć na scenie w muzycznej rywalizacji. Bardzo pozytywną rolę podczas konkursu odegrała widownia -koledzy i koleżanki szkolne, którzy nieodmiennie wspierali i dopingowali wszystkich wykonawców, pomagając im pokonać napięcie i stres.

Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia. Najmłodszym wyróżnionym uczestnikiem konkursu był Oliwier Piarowski (kl 4a), który ujął swą muzyczną wrażliwością a także łatwością, z jaką sięgał wysokie tony obecne w piosence „Stay with me”. Pozostałe wyróżnienia (podobnie jak i większość nagród), przypadły uczniom klas szóstych: Weronice Spychalskiej (kl. 6b) oraz Sebastianowi Marchlewskiemu (kl. 6a). Trzecia nagroda powędrowała na ręce uczennic klasy 6c – Leny Koniecznej i Zosi Ankiewicz. Wyrazista interpretacja piosenki „Wrecking ball”, zapewniła jej wykonawczyni – Oli Młodziejowskiej (również z kl. 6c!) miejsce II. Zwyciężył duet w składzie: M. Myszka oraz J. Bekas (kl. 5e) za wykonanie piosenki „Stay with me” S. Smitha. Obie dziewczyny wraz z O. Młodziejowską, zostały zaproszone do reprezentowania naszej szkoły na konkursie w Chludowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy nieustającej radości ze śpiewania :)

Małgorzata Lasecka