Lubimy Ortofanka

Ortografia to obecnie trudne zadanie dla uczniów, a z upływem lat od ukończenia szkoły, również dla wielu dorosłych.

W dobie automatycznej korekty, wykonywanej przez edytory tekstu na komputerze i pisania SMS-ów bez polskich fontów, a tym samym omijania  zapominanej pisowni – ortografia staje naprzeciw wygodnej praktyce, nowym modom, ubogiej komunikacji, a nawet tradycji. Jest i będzie potrzebna, gdyż przypomina nam o historii i pięknie języka ojczystego.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie chętnie uczą się ortografii, biorą udział w Szkolnym Konkursie na Mistrza Ortografii, prenumerują czasopisma ortograficzne. Przykładem wspaniałej praktyki szkolnej jest prenumerata przez klasy młodsze cyklu miesięczników ortograficznych Bunio, Ortofanek, Franek Wydawnictwa DCF Joanna Kiercz w Kielcach oraz branie udziału w comiesięcznych zadaniach, które cieszą się zainteresowaniem uczniów z całej Polski.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że klasa IIc tejże szkoły, pod kierunkiem wychowawczyni Kamilli Urban, wzięła udział w całorocznym konkursie „Klasa z Klasą”. Prezentacja osiągnięć i zainteresowań w formie listu pisanego przez uczniów, kolekcja zdjęć z różnych klasowych imprez oraz wielomiesięczne wysyłanie kuponów, biorących udział w różnorodnych konkursach przygotowanych przez Wydawnictwo DCF Joanna Kiercz, przyczyniło się do otrzymania  najwyższego wyróżnienia, tj. zajęcia I miejsca w Polsce.

Nie ma końca radości dzieci, gdyż nagrodą, poza wyróżnieniem, jest także wkład finansowy przeznaczony na wycieczkę. Nie ma końca ich zapału do dalszej nauki ortografii i czytania książek.  To początek realizowania marzeń.

Pani dyrektor Beata Radomska serdecznie gratuluje zwycięskiej klasie, jej uczniom, Rodzicom i wszystkim nauczycielom oraz życzy im dalszych sukcesów.

Uczmy się ortografii i piszmy bez błędów!

Kamilla Urban