Noc Naukowców 2018

W dniu 28 września 2018r. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się kolejna ,,Noc Naukowców.” W tym przedsięwzięciu brała udział klasa 7 a wraz z wychowawcą – Panią Teresą Błażak.

W czasie trwania „Nocy Naukowców” zostaliśmy zapoznani z wieloma ciekawostkami z zakresu ekonomii, zarządzania oraz towaroznawstwa. Braliśmy więc czynny udział w zajęciach noszących tytuł Akcja kreacja – zaproponuj idealne opakowanie, które dotyczyły marketingu, produktu i procesu produkcyjnego. Przez chwilę mogliśmy poczuć się producentami tworzącymi własne, oryginalne opakowanie dedykowane nowemu produktowi.

Kolejne zajęcia zatytułowane Ekologia w logistyce wprowadziły nas w świat logistyki, transportu i ekologii. Mieliśmy skonstruować własną ciężarówkę, która spełniałaby potrzeby i oczekiwania współczesnego świata.

Na zakończenie „Nocy Naukowców” mogliśmy podjąć wyzwanie z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej (krajach, mieszkańcach, strukturze czy administracji) grając w różne gry planszowe oraz quizy komputerowe. Była to świetna zabawa oraz nauka, przy której mijał szybko czas. Zdobyliśmy wiele nagród i upominków.

Nadeszła późna noc i musieliśmy wracać do domów. Wielu z nas spotkanie to będzie wspominać długo i z pewnością w następnym roku znowu wspólnie wybierzemy się na kolejną „Noc Naukowców”.

Maria Bartkowiak

Klasa VII a

noc_naukowcow2018_1