O zespole

Szkolny zespół „Andante” założony został przez nauczyciela muzyki – panią Małgorzatę Lasecką – w 2005 roku, z myślą o uświetnieniu obchodów 50-lecia szkoły (nazwa zespołu wywodząca się od muzycznego, włoskiego określenia tempa, powstała kilka lat później, tj. w 2009 roku).
Do naszego grona zapraszamy dzieci z klas II – VI, które są uzdolnione muzycznie i lubią spędzać czas na muzykowaniu. Wspólna praca i występy uczą nas przy tym pokonywania stresu i obowiązkowości.
Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne – nagrody i wyróżnienia na Międzygminnym Konkursie Wokalnym w Biedrusku (w latach 2008, 2009, 2011), wyróżnienie na XI Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym „Chartynka” (czerwiec 2009), nagrody w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Murowanej Goślinie (listopad 2013 i 2014) oraz nagrody i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej „50 MIL”, organizowanym przez Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego w Poznaniu (w latach 2011, 2012, 2017).
Od początku istnienia zespołu, byliśmy otwarci na inicjatywy muzyczne odbywające się poza szkołą: w 2009 r. wystąpiliśmy w koncercie świątecznym organizowanym przez GOS w Suchym Lesie. W czerwcu 2011 roku wzięliśmy udział w występie podczas Festynu rodzinnego w Biedrusku, a jesienią – w koncercie pieśni patriotycznych w Łagiewnikach. W styczniu 2012 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie kolęd, zorganizowanym przez scholę dominikańską „Ventuno”, w poznańskim Kościele ojców Dominikanów oraz uczestniczyliśmy w zimowym koncercie w Teatrze na Palecie.
W 2015 roku członkowie zespołu „Andante” utworzyli również zespół flażoletowy. W marcu 2015 roku uczniowie muzykowali w sucholeskim Ośrodku Kultury, podczas koncertu charytatywnego, zorganizowanego przez p. Małgorzatę Lasecką i jej podopiecznych. Dochód z koncertu był przeznaczony na pomoc finansową dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. W listopadzie 2015 roku nasz zespół muzyczny uświetnił uroczyste obchody 60-lecia naszej szkoły, w koncercie zatytułowanym „Co nam w duszy gra”. Uroczystość odbyła się w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie
Na co dzień pracujemy nad repertuarem, który jest wykonywany podczas uroczystości szkolnych, związanych z kalendarzem imprez szkolnych, takich jak np. Święto Niepodległości, Rocznica Powstania Wielkopolskiego, Przegląd Kolęd, Walentynki, Święto Edukacji Narodowej, uroczystość zakończenia szkoły podstawowej itp. W ostatnim czasie (marzec 2017) zespół włączył się do współpracy z nauczycielami języka angielskiego, przygotowując przedstawienie słowno – muzyczne o świętym Patryku – patronie Irlandii.

Dodaj komentarz