Pasowanie na Czytelnika

22 maja br. w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników, przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy oraz Klub Przyjaciół Biblioteki.

W tym roku obchodziliśmy 60. urodziny  Misia Uszatka, dlatego uroczystość pasowania została powiązana z prezentacją multimedialną, o Misiu Uszatku i o najbardziej znanym polskim misiotwórcy – Czesławie Janczarskim. To właśnie jemu zawdzięczamy przygody niesfornego, ale szczerego , sympatycznego i wesołego… misia, wyróżniającego się wśród innych misiów przyklapniętym uszkiem, a to po to, aby bajki, które wlecą jednym uszkiem, nie wyleciały drugim  i żeby mógł je potem opowiadać dzieciom. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli krótką bajkę animowaną „Podróż Uszatka”.

W drugiej części spotkania uczniowie klasy 1a i 1b złożyli przysięgę, że będą przestrzegać obowiązków czytelnika i szanować książki,  a następnie zostali pasowani na czytelników za pomocą encyklopedii oraz udekorowani orderem czytelnika.

Jak przystało na uroczystość urodzinową na zakończenie dzieci zaśpiewały „sto lat” naszemu solenizantowi oraz zostali poczęstowani słodką „niespodzianką”. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.