Ponowne spotkanie z aktorem Mieczysławem Hryniewiczem

W dniu Świętego Walentego  w naszej szkole gościliśmy M. Hryniewicza w ramach projektu I Ty możesz zostać…!

Aktor zaczął  spotkanie od opowieści , jak rozwijała się jego kariera zawodowa. Okazało się, że ukończył technikum budowlane i przez jakiś czas pracował w wyuczonym zawodzie. Pewnego dnia spakował się i powiedział rodzicom, że wybiera się do Warszawy do szkoły teatralnej, ponieważ chce zostać aktorem. Zdziwieni rodzice zapytali, czy ma na to pieniądze? Oświadczył, że posiada odpowiednie oszczędności i zrobił tak , jak postanowił.

Doradził także uczniom, aby realizowali swoje skryte marzenia, a nie marzenia swoich rodziców.

W dalszej części spotkania opowiadał o swoich podróżach. Aktor wspomniał, że ulubionymi jego krajami są Włochy, Francja i Polska. Zwrócił uwagę, że dzisiaj młodym ludziom o wiele łatwiej jest poznawać świat. Dysponują Internetem, bilety lotnicze nie są już tak drogie, jak kiedyś. Za czasów jego młodości szczytem marzeń mogła być jedynie podróż autokarem.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, jaka jest Jego ulubiona książka, ile trwa nagranie jednego odcinka Na Wspólnej, ile osób jest potrzebnych do nakręcenia filmu, w jaki sposób próbuje zapamiętać scenariusz, a zwłaszcza swoją rolę oraz jaką rolę chciałby zagrać. I tu zaskoczenie – aktor chciałby zagrać rolę policjanta, któremu udaje się rozwiązać zagadkę kryminalną, ale przez przypadek…

Scenarzyści niech chwytają więc za pióra i korzystają z pomysłu, a my dziękujemy Panu Mieczysławowi Hryniewiczowi za sympatyczne spotkanie.

Anna Budna