Przedszkolaki w programie adaptacyjnym „Witaj Szkoło”.

20 listopada klasa I H z filii Szkoły Podstawowej gościła grupę Biedronki z Przedszkola nr 66 „Zaczarowany Ogród”.

Przedszkolaki brały udział w programie adaptacyjnym „Witaj Szkoło” ponieważ od września 2015 roku rozpoczną obowiązkową naukę w szkole. Głównym celem programu jest zmniejszenie negatywnych doznań dziecka na tzw. „edukacyjnym początku”, które często bywają  spowodowane zmianą otoczenia, zasad funkcjonowania i środowiska dziecka. Zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa psychicznego jest kluczowe dla ich dalszego rozwoju. Od tego, jaki start będzie miał mały uczeń w nowej, szkolnej rzeczywistości, w głównej mierze zależeć będzie jego powodzenie na dalszej drodze edukacji.

Nasi goście mieli okazje brać udział w lekcji z udziałem  starszych kolegów  i koleżanek, poznać system klasowo-lekcyjny i  aktywnie uczestniczyć              w zadaniach interaktywnych przy tablicy. Jednak największym wyzwaniem dla pięciolatków był  test na samodzielność: tak jak pierwszoklasiści, podczas śniadania, sami zabierali i odkładali kubki, sprzątali po posiłku, przebierali się. Grupa „Biedronki” została także oprowadzona przez swoich dumnych gospodarzy po pozostałych   salach lekcyjnych i  dowiedziała się czym jest świetlica.

Na sali gimnastycznej dzieci brały udział w zawodach sportowych a także          w kółku muzycznym na sali korekcyjnej.

Na koniec nastąpiło podsumowanie spotkania i wręczenie pamiątkowych odznak „Praca na medal” oraz Dyplomu uznania.

Pierwsze spotkanie przedszkolaków ze szkołą, wzbudziło u nich zachwyt i ekscytację. Kolejne spotkania zaplanowane są już na wiosnę.

Mamy nadzieję, że taki entuzjazm i uśmiech będzie towarzyszył „Biedronkom” przez wszystkie dni uczęszczania do szkoły ;-)

Organizator projektu i wychowawca klasy 1H

Justyna Szkudlarska