Serce dla Wilna

W przedświątecznym czasie, kiedy dzięki dobroci naszych serc, myślimy szczególnie o tych najbardziej potrzebujących, klasa IVB ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie, podjęła charytatywną akcję zbiórki CZEKOLAD, odpowiadając tym samym na propozycję- prośbę Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, Oddział w Poznaniu.

Swoim młodzieńczym entuzjazmem i szczerym zaangażowaniem uczniowie tej klasy potrafili ,,zarazić” całą społeczność szkolną, począwszy od Dyrektora Szkoły, Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły, Rodziców i Uczniów – w krótkim czasie zebraliśmy około 40 kg smakowitej słodkości, 388 tabliczek czekolady!

Nieplanowaną nagrodą dla klasy IVB – koordynatora akcji, stało się zaproszenie uczniów w/w klasy na OPŁATEK WILEŃSKI, która to uroczystość, będąca finałem akcji, odbyła się w Sali pod Zegarem CK Zamek w Poznaniu. W pięknej, życzliwej atmosferze, uczestnicy spotkania – dzięki zaprezentowaniu nam przez Organizatorów filmowej relacji z przekazania darów, mogli ujrzeć, jakich radosnych chwil i przeżyć, także w wyniku naszej skromnej akcji, mogły doświadczyć polskie dzieci, żyjące na Kresach: w Wilnie i okolicy. Każda wizyta św. Mikołaja z Poznania – to rozpromienione twarze dzieci, wzruszenie i wdzięczność. Każda wizyta to także prezentacja w szkołach: podstawowych i gimnazjach – programu artystycznego, fragmentów polskiej literatury, polskiego tańca, świadczących o polskich korzeniach żyjących na tych terenach dzieci i młodzieży.

Dla naszych młodych, ale pełnych ogromnego serca, wolontariuszek z kl. IVB, uczestniczek tego spotkania, obecność na Wileńskim Opłatku była niezwykle ważnym doświadczeniem serc, i –jak zapewniają dziewczęta, wejdzie już na trwałe do tradycji klasy.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, to dla Was dzieci z Wilna i okolic przesyłają promienne uśmiechy, łzy wzruszenia i wdzięczne podziękowania. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Jagielskiej za udostępnienie fotografii z uroczystości i wyjazdu do Wilna, a Panu Krzysztofowi Styszyńskiemu za – niezwykle ciekawą, mini prelekcję wieńczącą spotkanie.

 

W imieniu klasy IVB,

Ewa Groszewska, wychowawca klasy