Sobotnie emocje sportowe

Z inicjatywy Rady Rodziców w tym roku szkolnym zostały wprowadzone zajęcia szachowe, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych klasy I –III oraz IV – VI. Prowadzi je pan Marek Cołta, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Polan”. Podsumowaniem całorocznych zajęć, były Pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Szkolne w Szachach w sobotę 25 maja. Uczestniczący w konkursie uczniowie rozgrywali turniej 7 rund w systemie szwajcarskim.

W grupie uczniów z klas I-III zwyciężył Krzysztof Ankudo-Jankowski, drugie miejsce zajął Kacper Jęch, trzecie –  ex aequo – Adam Gruca i Konstanty Siwiec.

W grupie uczniów starszych zwycięzcą został Aleksander Kuś, miejsce drugie – Bartosz Piechocki, trzecie – Mateusz Pietrucha.

Zwycięzcy i uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

Również w sobotę, 20 uczniów z klas szóstych wzięło udział w V edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach „Dragony 2013”, rozegranych na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Zawody te mają na celu propagowanie dyscyplin sportowych poprzez zabawę. Startujące w zawodach dwie drużyny naszej szkoły zajęły w mistrzostwach V-VI miejsce.

Okazuje się, że mimo nie najlepszej pogody, wolny czas można dobrze wykorzystać, z pożytkiem zarówno dla ciała, jak i dla ducha.