Suchy Las pamięta o Chopinie

Powiększ obraz

17 listopada, w przeddzień zakończenia roku 2010, ogłoszonego  mianem Roku Chopinowskiego, w Szkole Podstawowej w Suchym Lesie odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości tego wielkiego kompozytora. Konkurs zorganizowany przez nauczycielkę muzyki i bibliotekę szkolną, skierowany został do uczniów klas IV – VI.

Miesiąc przed terminem konkursu odbyły się lekcje okolicznościowe mające na celu przybliżenie sylwetki Chopina i zachęcenie do udziału w konkursie. W szkole rozwieszono również plakaty z cennymi informacjami o kompozytorze. Zgłoszeni uczniowie otrzymali materiały zawierające szczegóły biograficzne z życia artysty, w bibliotece udostępniono małą fonografię dzieł tego wybitnego twórcy. Założeniem pomysłodawców konkursu było bowiem nie tylko przyczynienie się do pogłębienia wiedzy o życiu Chopina, ale również zachęcenie młodych ludzi do poznawania jego twórczości.

Spośród 21. uczestników naszego konkursu najwyższe noty uzyskali uczniowie klas piątych. Pierwszą nagrodę otrzymała Karolina Cyrulik z kl. Vb, która znacznie wyprzedziła w punktacji swoich rywali. Drugie miejsce przypadło Klarze Maruszczak z kl. Va, trzecie  – Marysi Pucek Clausem z kl. Vb. Przyznano też wyróżnienia uczniom, którzy również uzyskali wysoką punktację za wiedzę o Chopinie. Powędrowały one do Bartka Piechockiego (kl. IVb) i Marysi Adamskiej (kl. Vd),. Trzecie  – bardzo ważne – wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IVb – Daniel Wiśniewski, który jako jedyny bezbłędnie rozpoznał i nazwał wszystkie kompozycje, jakie zostały zaprezentowane uczestnikom w praktycznej – odsłuchowej – części konkursu. Gratulujemy zwycięzcom, którzy już wkrótce otrzymają dyplomy i zasłużone nagrody.

                                                                                              Małgorzata Lasecka