Sukces w paraujeżdżaniu

Powiększ obraz

W dniach 4 – 6 października w Halinie pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżaniu. Jest to dyscyplina sportowa, która pozwala osobom niepełnosprawnym realizować marzenia związane z umiejętnością jazdy konnej oraz trenowania i obcowania z tymi uroczymi zwierzętami.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów wzięła udział Weronika Sarnowska, uczennica kl.Vb. Dziewczynka trenuje dopiero od trzech miesięcy w Ośrodku „Lajkonik” na koniu Wanilia pod okiem trenerek – p. Oli i p. Joanny. Mistrzowskim koniem okazał się jednak niewidzący na jedno oko Aklino, na którym Weronika musiała zaprezentować technikę i umiejętność ujeżdżania w odpowiedniej, przewidzianej regulaminem zawodów drodze na czworoboku. Zdradziła nam, że początkowy stres, związany z rangą występów minął zaraz po przybyciu na miejsce rywalizacji, a przejście obowiązkowego programu w odpowiednim czasie zapewniło jej wysoką lokatę.

Gratulujemy Weronice ogromnego sukcesu, woli walki, pasji, którą dopiero niedawno odkryła i – mam nadzieję – przysporzy Jej jeszcze wielu wspaniałych przeżyć i ogromnej satysfakcji. Realizacja marzeń będzie kontynuowana – Weronika rozpocznie niebawem naukę kłusu i galopu. Wypieki na twarzy dziewczynki i iskry w oczach, gdy o tym opowiada, najlepiej świadczy o „połkniętym bakcylu”.

W imieniu społeczności szkolnej

Ewa Groszewska

Wychowawca klasy V