Sukcesy naszych uczniów w mistrzostwach judo

Dużym sukcesem dla judoków z Suchego Lasu zakończyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Judo innymi słowy Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych. Nasi podopieczni w klasyfikacji zespołowej zdobyli dwa tytuły v-ce mistrzowskie, w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Judocy z sucholeskiej podstawówki zdobyli 37pkt. a judoczki 16pkt. Wyprzedziły ich tylko szkoły podstawowe SP 21 z Poznania i SP z Tuliszkowa, które były reprezentowane przez liczebniejszą grupę młodzieży. W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy zdobyli: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Cieszy postawa najmłodszych Oliwiera Ziętkiewicza i Oliwiera Skorupskiego dla, których był to pierwszy start w mistrzostwach a pomimo tego zdołali wywalczyć sobie prawo walki o medale brązowe. Imponujący jest stosunek walk wygranych do przegranych stoczonych przez judoków z Suchego Lasu – 27:6.

W zawodach startowało 150 uczniów z klas IV-VI reprezentując 48 Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego.