Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie w Mistrzostwach Powiatu na Ergometrze Wioślarskim

5 grudnia reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie wzięła udział w finale czwartej edycji „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego”. Wspólna inicjatywa powiatu poznańskiego i Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu i promocję aktywnego trybu życia wśród młodzieży.
W bieżącym roku w rywalizacji wystartowało ponad 900 zawodników. Uczestnikami byli uczniowie klas szóstych i siódmych. Finały na dystansie 500 metrów rozegrane zostały w hotelu Sheraton. Rywalizowano w kategorii dziewcząt, chłopców oraz drużynowej.
Czołowe miejsca zdobyli nasi zawodnicy. W zawodach dziewcząt zwyciężyła Magdalena Przerwa z klasy 7d, a drugie miejsce zajęła Agata Mazur, również z klasy 7d. Rywalizację chłopców wygrał Aleksander Spychała z klasy 7e. Drużynowo zwyciężyła nasza szkoła przed SP w Kicinie i SP w Komornikach. O włos przegraliśmy rywalizację o nagrodę specjalną dla najliczniejszej reprezentacji, którą był ergometr wioślarski. SP w Koziegłowach wystawiła drużynę liczącą o dwóch zawodników więcej, niż nasza szkoła. W przyszłym roku na pewno spróbujemy wygrać i tę kategorię.
Medale i nagrody wręczyli: wicestarosta poznański Tomasz Łubiński i Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
Anna Budna

mms_img-1244521231