Święto Europy w Suchym Lesie

Dnia 25 maja b.r. nasza szkoła jak co roku obchodziła Święto Europy. Z tej okazji nie mogło zabraknąć mnóstwa atrakcji i znakomitej zabawy.

Święto odbyło się pod hasłem „Kuchnie Europy”. Zadaniem każdej klasy było przedstawienie elementów kultury i tradycji a przede wszystkim narodowych potraw wylosowanego wcześniej państwa. Podczas prezentacji można było skosztować dań z różnych zakątków Europy, m.in. węgierskiego gulaszu, greckiej sałatki, niemieckiej kiełbasy a także napić się świeżo parzonej angielskiej herbatki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie wystaw i kącików kulinarnych. Barwne stroje, piękna muzyka i interesujące prezentacje uatrakcyjniły nasze święto.

Dodatkowo nasza szkoła gościła aż dwa teatry, które swoimi występami uświetniły ten dzień. Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa uczył młodych widzów poprzez zabawę. Klasy I –II miały okazję zapoznać się m.in. z podstawami ruchu drogowego oraz zasadami bezpieczeństwa w relacjach z nieznajomymi. Z kolei klasy III- IV obejrzały sztukę, której tematem przewodnim była tolerancja a klasy V- VI mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec obchodów gościliśmy już po raz drugi anglojęzyczny teatr The Bear Educational Theatre, który zaprezentował nam przedstawienie pt. „ Jackie and the Giant”. Główna bohaterka Jackie z pomocą widowni rozprawiła się z chcącym ją zjeść złym olbrzymem. Sztuka pozwalała uczniom na spontaniczną i naturalną praktykę języka a także dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej, rodzicom i całemu gronu pedagogicznemu za włożoną pracę w przygotowanie obchodów i już nie możmy się doczekać Święta Europy za rok!

W imieniu organizatorów

Joanna Usowicz