„Szkoła Szkole” – akcja pomocy w odbudowie syryjskiej szkoły w Malula

Dnia 19.05. br. naszą szkołę odwiedził pan Tomasz Zawal, który na co dzień pracuje w międzynarodowej organizacji „Pomoc kościołowi w potrzebie”, udzielającej potrzebującym społecznościom wszechstronnej pomocy humanitarnej. Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację o mieszkańcach Syrii, cierpiących od kilku lat z powodu wojny. Nasza uwaga skoncentrowała się na miejscowości Malula (położonej niedaleko Damaszku), w której – w wyniku działań wojennych – dotychczasowe życie miejscowej ludności dosłownie i w przenośni – legło w gruzach. Ucierpiała też miejscowa szkoła, a uczące się tam dotychczas dzieci, zostały pozbawione możliwości dalszej nauki.

Uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los cierpiących dzieci. Dlatego postanowiliśmy im pomóc. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję „SZKOŁA SZKOLE”. Dnia 5.06. na szkolnych korytarzach pojawią się stoiska, na których będzie można zakupić domowe wypieki, desery, a także przyniesione przez uczniów artykuły szkolne, dekoracyjne, zabawki itp. Będzie również możliwość zakupienia specjalnej cegiełki – autentycznych rysunków syryjskich dzieci, które poprze działania plastyczne wyrażają swoją tęsknotę za pokojem i powrotem do bezpiecznego życia. Kupując tego dnia na naszych stoiskach, każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w odbudowie syryjskiej szkoły. Każdy z nas może pomóc przywrócić uśmiech tamtym dzieciom!

Wszystkich, którzy mają do zaoferowania wypieki, zabawki, zeszyty, ozdoby etc. a także tych, którzy chcą w inny sposób przyłączyć się do działania, prosimy o kontakt z Małgorzatą Lasecką – koordynatorem akcji. Liczymy na szeroki odzew ze strony klas. Niektórzy uczniowie – wraz z wychowawcami – już zaoferowali swoją pomoc. Bądźmy tego dnia solidarni, pomagajmy zmieniać świat na lepsze :)

organizatorzy – klasa 4d z Wychowawcą