Tydzień z wydawnictwem Zakamarki

Kolejne warsztaty z wydawnictwem Zakamarki za nami!
Klasy piąte miały okazję troszkę „pofilozofować” z serią wydawniczą Dzieci filozofują, autorstwa Oscara Brenifiera.
Piątoklasiści odpowiadali na trudne pytania: Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Dlaczego żyjemy? Dlaczego umieramy? Czy przeznaczenie ma wpływ na nasze życie? Odpowiedzi były niejednokrotnie zaskakujące i bardzo dojrzałe.
Klasy czwarte poznały nowe książki Martina Widmarka, autora bestsellerowej serii z przygodami Lassego i Mai. Tym razem była to seria Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, w której głównymi bohaterami są David i Larisa
Uczniowie wysłuchali fragmentów książki, odpowiadali na zadawane przez prowadzącego pytania oraz rozwiązywali zagadki kryptograficzne.
Klasy trzecie i drugie” bawiły się” razem z Dunią, postacią stworzoną przez szwedzką pisarkę Rose Lagercrantz.
Życie Duni pełne jest wzlotów i upadków, jednak dziewczynka nigdy się nie załamuje. A jej przepisem na dobry humor i pozytywne myślenie, nawet w tych najgorszych chwilach, jest przypominanie sobie najszczęśliwszych momentów w życiu.
Najmłodsi uczestniczy warsztatów, mieli okazję popracować w grupach i dowiedzieć się o swoich kolegach rzeczy, których dotąd nie wiedzieli. Poznali kilka sposobów na to jak radzić sobie z pojawiającymi się w życiu trudnymi emocjami.
Na zakończenie, każdy uczeń mógł zakupić lub wypożyczyć poznane podczas warsztatów książki, by dowiedzieć się więcej o występujących w nich bohaterach i ich niesamowitych przygodach.

Anna Budna
Małgorzata Piotrowska
Justyna Marciniak

IMGP9765