W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

W piątek 20 marca 2015 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie wyruszyli na spacer

 

Poszukiwania nie były jednak zbyt trudne, gdyż bezchmurne niebo i świecące słońce potwierdziły, że pora zimy dobiegła już końca. Żeby jednak podtrzymać tradycję, każda klasa na zajęciach przed spacerem przygotowała Marzannę, wykonaną wyłącznie z ekologicznych materiałów. Pod czujnym okiem nauczycieli i funkcjonariuszy Straży Gminnej w Suchym Lesie, uczniowie ze swoimi kukłami pomaszerowali na „Górkę Pilasa”, gdzie wspólnie odśpiewali piosenki żegnające Panią Zimę i witające Panią Wiosnę.

Jak co roku głównym punktem wiosennego spaceru było palenie ekologicznych kukieł. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod nadzorem strażaków pełniących służbę
w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Lesie z komendantem Patrykiem Tasarzem na czele. Obecność w pełni przygotowanej jednostki strażackiej wzbudziła duże zainteresowanie pierwszaków, ale przede wszystkim zapewniła sprawny i bezpieczny przebieg imprezy.

Symboliczne pożegnanie zimy w asyście strażaków, nie było ostatnim z ciekawych wydarzeń podczas spaceru.

20 marca był również dniem kiedy większość z Nas wpatrywała się niebo obserwując niecodziennie zjawisko, jakim było częściowe zaćmienie słońca. Taka możliwość pojawia się tylko raz na kilka lat, dlatego najmłodsi uczniowie nie mogli „przegapić” tak wyjątkowej okazji. Rodzice uczniów z klasy 1d, wyposażyli dzieci w przyrządy do bezpiecznego obserwowania zjawiska, z których skorzystali wszyscy mali obserwatorzy klas pierwszych. Ostatecznie obserwacja słońca pochłonęła również opiekunów, na których zaćmienie zrobiło wrażenie nie mniejsze niż na pierwszakach.

 

 

Joanna Perkowska-Szatan