Wyniki konkursu wokalnego dla kl. I – III „Piosenka dla mamy”

 

W poniedziałek, dnia 11 maja br. w Filii Szkoły Podstawowej przy ul. Konwaliowej odbył się Konkurs wokalny „Piosenka dla mamy”, skierowany do uczniów klas I – III.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele nauczania początkowego:.
L. Grzeszczyk, K. Bałażejczyk, K. Filipiak, M. Kujawa oraz nauczyciel muzyki –
M. Lasecka. Wśród 40 zgłoszonych kandydatów przeważali uczniowie klas pierwszych. Większość piosenek to prezentacje solowe, ale znalazły się też wykonania w małych, kilkuosobowych zespołach. Ocenie podlegały m.in. : czystość intonacyjna, poczucie rytmu, wrażliwość muzyczna, sposób prezentowania się na scenie oraz dobór repertuaru.

Komisja konkursowa w składzie: L. Grzeszczyk, M. Lasecka oraz M. Kujawa przyznała nagrody i wyróżnienia:

I miejsce otrzymała Gabrysia Zielińska z kl. I „i” za bardzo nastrojowe wykonanie piosenki „Kocham Cię Ti Amo”

II miejsce ex aequo otrzymały: Urszula Nadolna z kl. I „g” za piosenkę „Moja mama jest kochana” oraz Pola Nadstazik z kl. III „d”, która świetnie poradziła sobie z ambitnym wokalnie utworem – „Nie ma jak u mamy”

III miejsce przyznano – również ex aequo – dwóch uczennicom: Mai Kędzi z kl. III „d” za piosenkę „Dla Ciebie Mamo” oraz Alicji Rewers z kl. II „d”, która (podobnie jak P. Nadstazik) zmierzyła się z piosenką „Nie ma jak u mamy”

Komisja przyznała również dwa wyróżnienia:

dla Rozalii Turkel z kl. III a, która samodzielnie przygotowała i nagrała podkład na flażolecie do piosenki „Żabki” oraz dla Blanki Idzikowskiej z kl. I „g”, która zaprezentowała „Piosenkę o mamie”.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania oraz gratulujemy odwagi i muzycznych umiejętności.

Małgorzata Lasecka