XIX Międzygminny Konkurs Matematyczny 2019 r.

W czwartek 9 maja 2019r. odbył się finał XIX Międzygminnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez matematyków Szkoły Podstawowej nr 1, panie Teresę Błażak i Adrianę Błoch-Drzewiecką. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodych matematyków. W pierwszym etapie, który odbył się 21 lutego 2019 roku wzięło udział aż 60 uczniów z terenu Gminy Suchy Las. Do ścisłego finału i walki o zwycięstwo zakwalifikowało się sześć osób ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie. Po ostatecznych zmaganiach 9 maja 2019 roku wyłoniono zwycięzców – najlepszych matematyków.

I miejsce zdobył Stanisław Wojtysiak – SP nr1,

II miejsce zajął Mateusz Średziński – SP nr1,

a trzecie miejsce przypadło Aleksandrowi Jankowskiemu – SP nr 2.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe w postaci atrakcyjnych gier logicznych, finansowanych przez Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego. Serdecznie gratulujemy uczestnikom uczciwej rywalizacji, ogromnej wiedzy matematycznej oraz umiejętności wykorzystania jej w nietypowych zadaniach tekstowych.

Szczególne podziękowania za podjęcie trudu i wspieranie uczniów w matematycznych zmaganiach kierujemy do wszystkich nauczycieli biorących udział zarówno w pracach na etapie kwalifikacji jak i finału. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości i zainteresowania królową nauk – matematyką.

Adriana Błoch- Drzewiecka

konk_mat_2019_1