Z wizytą u… Kosmatków

22 października klasa Vc udała się do przedszkola „Leśne Ludki”. Poszliśmy tam, aby przeczytać baśń braci Grimm „Stoliczku, nakryj się” i porozmawiać z maluchami. Kontakt z przedszkolem nawiązaliśmy już trzy lata temu, w ramach akcji czytelniczej „Cała szkoła czyta”. W tym roku projekt ten kontynuujemy. Samo czytanie to dla nas za mało, oprócz tego przygotowujemy dla przedszkolaków drobne upominki własnej roboty (głównie zakładki do książek) oraz konkurs ze znajomości poznanej baśni.

To była wspaniała, choć bliska i krótka wycieczka. Większość dzieci z klasy Vc to absolwenci tego przedszkola, więc wróciły wspomnienia przedszkolne. Już droga do „Leśnych Ludków” przywołała miłe wspomnienia. W budynku ogarnęła wszystkich prawdziwa ekscytacja – szatnie, sale, miłe „stare kąty”.

W sali „Kosmatków” czekała na nas p. Anna Witczak i duża grupa uroczych pięciolatków. Dzieci słuchały naszej prezentacji z wielką uwagą, następnie wspaniale odpowiadali na pytania chłopców z Vc. Na końcu podziękowały nam piosenką. Wracaliśmy do szkoły jak „na skrzydłach”! To świetnie tak miło spędzić czas i sprawić komuś radość.

Wkrótce wyruszają z baśniami klasy czwarte!

Joanna Wojciechowska