Zaprośmy jesień do domu

 

Od pierwszego dnia jesieni – wycieczki i ogniska w Kluczewie –  klasa II c przygotowywała się na przyjęcie nowej pory roku. Miały miejsce warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie samodzielnie komponowali sałatkę wielowarzywną, w praktyce wykorzystując wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Na zajęciach komputerowych powstały szkice i jesienne grafiki. Na plastyce podczas prac grupowych tworzono malarskie collage o tematyce jesiennej. Dzieci i ich bliskich poproszono o spędzenie wolnego czasu na spacerze w poznańskim parku. Wzbogaciło to wiedzę na temat ozdobnych drzew i krzewów oraz znaczenia obecności przyrody w życiu okolicy.

Finałem projektu był zorganizowany jesienny wieczór z Rodzicami i Gośćmi, Panią dyrektor Bożeną Kulas, pt. „Zaprośmy jesień do domu”, podczas którego wszyscy uczniowie klasy II c deklamowali wiersze na jesienny konkurs recytatorski oraz prezentowali swoje dokonania w fotorelacji „Park w oczach dziecka”. Wyłoniony klasowy zwycięzca Wiktor Gumny przeszedł eliminacje szkolne i dostał się do finału gminnego.

Wesołe piosenki i tańce umilały spotkanie. Także otrzymane nagrody przypomniały o ochronie swojego zdrowia i promowania aktywnego stylu życia. Wszyscy Goście zostali poczęstowani pysznym jabłkiem, sokiem oraz surówką z marchewki.

Zaprośmy jesień do naszych domów. Ma dla nas wiele niespodzianek: w kuchni sałatki i surówki, w spiżarni wybór przetworów i kompotów, w salonie jesienne dekoracje…

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wszelką pomoc oraz dzieciom za wytrwałe i pracowite zmagania.

        Wychowawczyni Kamilla Urban