Zimowe muzykowanie w Teatrze na Palecie

Powiększ obraz

W miniony piątek, 20.01. br. w Teatrze na Palecie, odbył się koncert z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie. Koncert dedykowany został w szczególności rodzinom uczniów należących do zespołu wokalnego „Andante” oraz uczniów biorących udział w artystycznych zajęciach muzycznych, w ramach projektu unijnego. W tym roku zajęcia te prowadzą w naszej szkole:

L. Grzeszczyk, M. Szymczak i M. Lasecka.(więcej)

W trwającym ponad godzinę programie usłyszeliśmy ciekawe opracowania muzyczne kolęd i piosenek zimowych. Uczniowie pokazali dużą różnorodność swych muzycznych talentów. Śpiew zespołowy chórzystów i wokalne występy solowe przeplatały się z muzykowaniem młodych flażolecistów. Spore ożywienie wywołały tańce i aranżacje perkusyjne do kolęd oraz kolędy w wykonaniu zespołu gitarzystów.

Osobne miejsce podczas koncertu poświęcone zostało dziadkom z okazji ich święta. Ze wzruszeniem przyjęli oni dedykowane im niespodzianki muzyczne: piosenkę „”Dzień Babci, Dzień Dziadka” i flażoletowe opracowanie „Babci wróżki”. Ostatnim punktem programu był taniec do znanego starszemu pokoleniu przeboju Skaldów „Szanujmy wspomnienia”. Młode tancerki wykonały go z dodającymi smaczku rekwizytami w stylu retro. Występy nagrodzono gromkimi brawami.

Frekwencja na koncercie przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek koncertu. Sala Teatru na Palecie pękała w szwach. Zajęte zostały wszystkie miejsca siedzące i stojące, co z pewnością było przyczyną dyskomfortu tak dla publiczności, jak i samych wykonawców. Jednak mamy nadzieję, te utrudnienia nie przesłoniły radości ze wspólnego muzykowania. Wierzymy, że zaangażowanie wszystkich artystów, możliwość prezentacji rezultatów ich pracy na scenie oraz okazja do wspólnego, rodzinnego świętowania, wynagrodziły wszystkim wszelkie niedogodności.

M. Lasecka